Strona główna Artykuły
Rejestracja Zaloguj się
I Zawody Spinningowe
FORUM CZYNNE 24H!
  • FORUM

 

OSTATNIO DODANE BLOGI UŻYTKOWNIKÓW
Dnia 19-06-2017 o godzinie 14:40 użytkownik WedkarzKR dodał wpis na swoim blogu: Wilga
Dnia 09-05-2017 o godzinie 16:52 użytkownik HubertWedkarz dodał wpis na swoim blogu: Mobilne karpiowanie
Dnia 10-09-2016 o godzinie 16:07 użytkownik MilenaSejmiuk dodał wpis na swoim blogu: "OSTATNIA NOCKA KARPIARZA" odc.1.
Dnia 31-01-2016 o godzinie 21:33 użytkownik Grass_carp dodał wpis na swoim blogu: Wspomnienia z sezonu 2015 cz.1 Zasiadka na dzikiej wodzie...
Dnia 28-01-2016 o godzinie 20:36 użytkownik Grass_carp dodał wpis na swoim blogu: Jezioro Ohrid w Macedonii !
Dnia 28-01-2016 o godzinie 20:33 użytkownik Grass_carp dodał wpis na swoim blogu: Mój pierwszy jesiotr ! 108 cm !
NASZE TESTY
  • TESTY SPRZĘTÓW


„TESTY SPRZĘTÓW PRZYDATNYCH NA RYBACH” 

W tym dziale przedstawiamy testy sprzętów i 

produktów przydatnych na rybach.
Czytaj więcej

WĘDKARSTWO KARPIOWE FILMY
WĘDKARSTWO SPINNINGOWE FILMY
Wędkarze Goście Online: 34, Aktywni Wędkarze Online: 1
KOŁA I KLUBY WĘDKARSKIE
Koło wędkarskie PZW nr. 89 Staszic
Dołączyłem do koła w 1985 roku.
Szczegóły firmy
Klub spinningowy Spinning Opolszczyzna
Klub powstał tego roku. Jesteśmy klubem spinningowym na Opolszczyźnie dokładnie z Nysy.
Szczegóły firmy
Koło nr 50 Wilczyn
Jesteśmy na FB kolonr50wilczyn
Szczegóły firmy
Carp spin sport
Dopiero zaczynamy. Ale zachecam so polubienia strony na facebook. https://m.facebook.com/profile.php?id=590655077690549&ref=bookmarks Pozdrawiamy.
Szczegóły firmy
Friendly Carp Team Nemo
Friendly Carp Team \"NEMO\" jest koleżeńskim klubem karpiowym założonym w 2014r. Naszą główną zasadą jest \"No Kill\", łowimy z pasją i dla pasji:) Zapraszamy na nasza stronke na Facebooku [size= 12px; line-height: 16px]https://www.facebook.c...
Szczegóły firmy
OSTATNIO DODANE FILMY
Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #6 - Piękne karpie na koniec sezonu Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #6 - Piękne karpie na koniec sezonu
No i mój maraton na łowisku Eko Farma Żelechów dobiegł końca. Zapraszam na ostatni i zarazem najdłuższy materiał z jesiennych za...

Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #5 - Mglista zasiadka Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #5 - Mglista zasiadka
Przed nami kolejny materiał zrealizowany na łowisku Eko Farma Żelechów. Film dość krótki bo nad wodą byłem tylko dobę ale udało ...

Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #4 - Jesienny amur Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #4 - Jesienny amur
Udało mi się zmontować czwarty odcinek z serii jesiennych połowów na żwirowni w Żelechowie. Pogoda jak to na jesieni zmienia się...

Tribal TX2 - 10ft - 3,00lb - Wędzisko idealne do łowienia ze środka pływającego Tribal TX2 - 10ft - 3,00lb - Wędzisko idealne do łowienia ze środka pływającego
Kilka słów o moich tegorocznych doświadczeniach, podczas łowienia i holowania ryb z pontonu na dużych zbiornikach PZW.

Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #3 - Karp w kolorach jesieni Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #3 - Karp w kolorach jesieni
Kolejna dwu dobowa próba na żwirowni w Żelechowie. Trudne warunki pogodowe nie ułatwiały nagrywania i wędkowania :) Na szczęście...

Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #2 - Karpiowa rolada ... Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #2 - Karpiowa rolada ...
Zapraszam na drugi materiał z moich jesiennych zasiadek. Ponownie odwiedziłem żwirownie w Żelechowie której poświęciłem jesień. ...

 Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #1 - Grubszy lampas Eko Farma Żelechów I Wyprawa na karpie #1 - Grubszy lampas
W poszukiwaniu jesiennych karpi ... :)

Zlot No Limit Team - Koblov 2017 Zlot No Limit Team - Koblov 2017
Było śmiesznie, radośnie, optymistycznie, a przy okazji złowiliśmy prawie 60 ryb. Podczas zasiadki testowaliśmy kulki NLT BOILIE...

Jak skusić do brania karpie jesienią Jak skusić do brania karpie jesienią
Przyszedł czas na jesienne wędkowanie, jak wiadomo o tej porze temperatura wody spada, roślinność już nie kwitnie co wiąże się z...

Jak nęcić łódką zanętową/sposoby nęcenia/Łowisko ''KARPIK'' Jak nęcić łódką zanętową/sposoby nęcenia/Łowisko ''KARPIK''
Wspólnie z Adamem wybraliśmy się na łowisko ''KARPIK'' które mieści się w Graboszycach tematem przewodnim naszego ...
AKUMULATORY SOSNOWIEC BIAŁ
Zatrucie rzeki Główna w Poznaniu-Mamy potwierdzone informacje w tej sprawie.

Zatrucie rzeki Główna w Poznaniu-Mamy potwierdzone informacje w tej sprawie.

Znamy już stanowisko firmy Wyborowa S.A. w sprawie prawdopodobieństwa zatrucia rzeki Główna w PoznaniuW dniu 8 listopada 2015 otrzymaliśmy od naszych czytelników informacje o zatruciu rzeki Główna w Poznaniu.

 

Zatruty miał zostać odcinek rzeki Głównej w okolicy ul.Skromnej i Rzecznej.

 

 

 To tam mieszkańcy Poznania zauważyli pianę na rzece i śnięte ryby.

Znaleziono kilkadziesiąt śniętych ryb na powierzchni rzeki i na jej brzegach.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości wędkarza Krzysztof Kowalski z Poznania. który sprawą zatrucia rzeki Główna zajmuje się od 8.11.2015 na miejscu w Poznaniu.

Zdjęcia z dnia:poniedziałek 09 listopada 2015r.
 rzeczka Główna!
1/ Tłusta plama na mostku przy Gnieźnieńskiej
2/ Ponownie piana na mostku przy ul Rzecznej

 

fot.Krzysztof Kowalski

fot.Krzysztof Kowalski

fot.Krzysztof Kowalski

fot.Krzysztof Kowalski

 

Strażacy z oddziału straży pożarnej ,która przyjechała na miejsce zrobili blokadę piany by dalej nie płynęła i znaleźli miejsce skąd ona wyciekała.

Jak się okazało piana gaśnicza wyciekła z zakładu firmy Wyborowa S.A. przy ul.Janikowskiej.

  

 

Informację tą potwierdziła firma Wyborowa  informując, że W nocy z 7 na 8 listopada w zakładzie rektyfikacji Wyborowa Pernod Ricard w Poznaniu miało miejsce samoczynne uruchomienie elementu systemu przeciwpożarowego, w wyniku którego doszło do wyrzutu piany gaśniczej.

 

"Inspekcja techniczna, przeprowadzona wspólnie z dostawcą instalacji gaśniczej (firmą MINI MAX) wykazała, że przyczyną samoistnego uruchomienia systemu podawania piany było zwarcie elektryczne, spowodowane dehermetyzacją modułu sterowania.

Inspekcja wykluczyła ingerencję osób jako przyczynę zdarzenia. W chwili obecnej trwa usuwanie przyczyny usterki.  Z terenu zakładu usunięto już pianę w celu dalszej jej utylizacji."

 

 

Według firmy WYBOROWA S.A. obecna sytuacja nie ma absolutnie nic wspólnego z zatruciem rzeki Warty z przed dwóch tygodni.

 

!O SPRAWIE ZATRUCIA RZEKI WARTY W POZNANIU

ZOSTANIE OPUBLIKOWANY ARTYKUŁ GDY ZBIERZEMY

KOMPLET POTWIERDZONYCH INFORMACJI.

 

Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie pana Andrzeja Szumowskiego V-ce Prezesa Zarządu firmy Wyborowa PenoRicard

 

W rozmowie telefonicznej przeprowadzonej dzisiaj 10.11.2015 pan Andrzej Szumowski poinformował nas ,że sprawą czasowego zatrucia rzeki Główna zajmuje się specjalnie do tego powołany zespół pracowników spółki.

Wyrzut piany gaśniczej nastąpił w skutek awarii instalacji przeciw pożarowej a dokładnie zwarcia instalacji elektronicznej.

Natomiast po skompletowaniu wszystkich informacji na temat zanieczyszczenie rzeki i wyników badań z Wojewódzkiego Instytutu Ochrony Środowiska w Poznaniu firma WYBROWA podejmie kroki w celu naprawy szkód w ekosystemie rzeki Główna.

Kroki te zostaną podjęte we współpracy z W.I.O.Ś. i P.Z.W w Poznaniu.

 

Ponadto otrzymaliśmy informację od pani Hanny Kończal z Wojewódzkiego Instytutu Ochrony Środowiska w Poznaniu ,iż zanieczyszczenie rzeki Główna było spowodowane wyłącznie pianą gaśniczą z zakładu firma WYBOROWA.

Nie było innych zanieczyszczeń  w związku z tą sytuacją.

Zanieczyszczenie a co za tym idzie zatrucie wody miało charakter wyłącznie powierzchniowy i czasowy.

Zanieczyszczenie tej rzeki było chwilowe bez wpływu na jej dalszy los.

Zostały pobrane do badań próbki wody z rzeki Główna od Warty do odcinka rzeki przy zakładzie firmy WYBOROWA.

 

"Dotychczas uzyskane wyniki badań potwierdzają, że powodem niedzielnego zanieczyszczenia rzeki Głównej był wyciek substancji pianotwórczej z systemu gaśniczego spółki WYBOROWA S.A.

-Hanna Kończal WIOŚ Poznań."

 

 

Wskazania badań wykazały ,iż śnięcie ryb w tej rzece było skutkiem wypłynięcie piany gaśniczej z zakładu firmy WYBOROWA.

 

W chwili obecnej nie ma już zagrożenia dla ekosystemu tej rzeki.

Na szczęście nie doszło do masowego śnięcia ryb gdyż było to zanieczyszczenie powierzchniowe co zostało potwierdzone między innymi gatunkami śniętych ryba jakie znaleziono 8-go listopada 2015.

W piątek 13-go listopada 2015 W.I.O.Ś. w Poznaniu będzie dysponował kompletem wyników badań wody w rzece o jakie zaktualizujemy niniejszy artykuł.

 

 

 

OŚWIADCZENIE

W nocy z 7 na 8 listopada w zakładzie rektyfikacji Wyborowa Pernod Ricard w Poznaniu miało miejsce samoczynne uruchomienie elementu systemu przeciwpożarowego, w wyniku którego doszło do uwolnienia piany gaśniczej.

O zdarzeniu niezwłocznie poinformowano straż pożarną oraz przedstawicieli wydziału ochrony środowiska. W chwili obecnej teren zakładu został zabezpieczony, trwa usuwanie piany w celu jej utylizacji. Działa również wewnętrzny zespół pracowników spółki powołany w celu usunięcia przyczyn zdarzenia.

Pragniemy podkreślić, że w firmie Wyborowa Pernod Ricard przykładamy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa naszych zakładów. Instalacja przeciwpożarowa, znajdująca się w zakładzie rektyfikacji w Poznaniu spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

8 listopada pojawiła się informacja o prawdopodobieństwie wystąpieniu skażenia w przepływającej przez Poznań rzeczce Główna, z której wyłowiono około 20 śniętych ryb.

Chcemy zaznaczyć, że na chwilę obecną nie stwierdzono związku między zdarzeniem, które miało miejsce w zakładzie Wyborowa Pernod Ricard, a zanieczyszczeniem rzeczki Główna. 

Stanowczo zaprzeczamy istnieniu jakiegokolwiek związku między funkcjonowaniem naszego zakładu a zanieczyszczeniem rzeki Warta, do którego doszło dwa tygodnie temu. Pragniemy również podkreślić, że jest to pierwsza taka sytuacja w historii zakładu.

Obecnie jesteśmy w bieżącym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Poznaniu w celu uzyskania informacji na temat stanu wody w rzeczce Główna oraz ustalenia ewentualnych przyczyn zmian w jej składzie chemicznym. Podobne analizy prowadzone są równolegle również przez Wyborowa PernodRicard.

Bezpieczeństwo naszych zakładów oraz terenów z nimi sąsiadujących to jeden z priorytetów naszej firmy. Nasze działania odbywają się w zgodzie z obowiązującym prawem oraz przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego i standardów produkcji.

Będziemy informować na bieżąco o rozwoju sytuacji oraz wynikach badań. 

 

Andrzej Szumowski,

V-ce Prezes Zarządu Wyborowa PernodRicard

 

 

Autor:Dawid Cygal

 

Nie ma złej pogody!Jest źle ubrany wędkarz.Na jesień i zimę odzież firmy GRAFF!Nie ma złej pogody!Jest źle ubrany wędkarz.Na jesień i zimę odzież firmy GRAFF!
Na jesienne i zimowe wypady na ryby warto się dobrze ubrać.Super możliwości dla wędkarzy daje Polska Firma GRAFF produkująca odz...
Czytaj więcej
 
Wędkarskie przesądy i ich znaczenieWędkarskie przesądy i ich znaczenie
Wędkarze znani są z tego, że traktują swoje hobby wyjątkowo poważnie. Potrafią godzinami opowiadać o złowionych okazach, a dziel...
Czytaj więcej

Wydra-słów kilka o pięknym zwierzątku co wyjada ryby na łowiskachWydra-słów kilka o pięknym zwierzątku co wyjada ryby na łowiskach
Większość z was widziała wydrę gdy była na rybach.Albo to ona była na rybach i was widziała...
Czytaj więcej
 

 
 
 
 
Wędkarstwo na Słowacji-porady i informacjeWędkarstwo na Słowacji-porady i informacje
Chcesz łowić ryby na Słowacji?Zapoznaj sie zasadami i opłatami dotyczącymi wędkarstwa.
Czytaj więcej
 

Kastery CZ.1 Produkcja i przechowywanieKastery CZ.1 Produkcja i przechowywanie
Kaster, kokony, poczwarki to nic innego jak larwa białego robaka w trakcie przepoczwarzania.  Mimo iż jest to świetna przy...
Czytaj więcej
  

Nowość dla karpiarzy.Rozpuszczalne kapsułki PVA Nowość dla karpiarzy.Rozpuszczalne kapsułki PVA 
Innowacyjny projekt kapsułek rozpuszczalnych w wodzie. Daje sporo możliwości, przede wszystkim można bez problemu używać ja...
Czytaj więcej

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 admin, 10-11-2015, odsłon: 1541

 Strona główna Portalu

 

FORUM WĘDKARSKIE "POKAŻ RYBĘ

 

FILMY WĘDKARSKIE

 

OSTATNIO DODANE ZDJĘCIA PORTALOWICZÓW

  

   

Polub nas na facebook i badź na bieżąco

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
NAJLEPSZE TEKSTY
Konto użytkownika

Login:

Hasło:


Nowe konto
OSTATNIE KOMENTARZE

Aktualności · Ogłoszenia · POLECANE MIEJSCA I USŁUGI · REGULAMIN PORTALU "POKAŻ RYBĘ" · FORUM WĘDKARSKIE · ZDJĘCIA KONKURSOWE · ZDJĘCIA UŻYTKOWNIKÓW · KOŁA WĘDKARSKIE I KLUBY · KONTAKT Z REDAKCJĄ "POKAŻ RYBĘ"
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman